Hakkımda

Uzman Klinik Psikolog İrem Aydın 2010 yılında Ufuk üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra 2015 yılında ise Üsküdar üniversitesi klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır.

Dışkapı Devlet Hastanesi psikiyatri kliniğinde Prof. Dr. Psikiyatrist Hakan Türkçapar’ın Psikiyatri bölüm başkanlığı yaptığı dönemde stajını yapmıştır.Yüksek lisans stajını ise İstanbul NP psikiyatri hastanesinde Prof. Dr. Psikiyatrist Nevzat Tarhan başkanlığında tamamlamıştır.
2010 yılından beri terapi çalışmalarını sürdüren Klinik psikoloğumuz yüzlerce danışanın terapi yolculuğuna eşlik etmiştir.
Psikoloji lisansı ile  ‘psikolog’ ünvanını daha sonra ise Klinik psikoloji yüksek lisansı ile Klinik psikolog ünvanını almıştır.

Fırat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Aile Danışmanlığı Programında psikoloji alandan 2012 yılından beri Terapi eğitimleri vermekte, bununla beraber uygulayıcı eğitimler vererek birçok aile danışmanının yetişmesine katkı sağlamaktadır.
Elazığ Şizofreni Derneği yönetim kurulunda aktif olarak görev yapmaktadır. Aynı zaman da Kültürhane Kitap cafede gönüllü olarak psikoloji alanında seminerler vermektedir. Uluslar arası 3 ayrı proje yöneticiliği yaparak dezavantajlı bireyler için eğitim programı düzenlemektedir. Ayrıca dezavantajlı bireyler için spor salonu projesi koodinatörlüğü yaparak spor salonu ve fitness salonu kurarak stresle başetme programı kapsamında çalışmalar yapmıştır.
Ayrıca Hollanda ile işbirliği projelerinde görevli psikolog olarak çalışmalara katılmış, Hollanda ülkesine ziyaretler gerçekleştirerek Engelli bireylerde mesleki rehabilitasyon çalışmalarını gözlemlemiştir. Daha sonra tekrar ayrı bir Hollanda projesinde Engelli bireylerinde evde eğitim çalışmalarını gözlemlemek amacıyla Hollanda ülkesine davet edilmiştir.
Elazığ Yeni Haber gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Katılım sağladığı eğitimler


-WİSC-R (Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği)- Türk Psikologlar Derneği
    -Bilişsel Davranışçı Terapi Kuramsal- Hakan Türkçapar -Bilişsel Davranışçılar Derneği  -Psikolojini Tıbbı Uygulamaları Yetki belgesi- Sağlık BakanlığıBoşanma Terapisi: Prof. Cebrail KISAEvlilik ve Çift Terapisi: Cebrail KısaCinsel Terapi: Cevrail KISAYas Terapisi: Vevin DÖLEK, Hakan ERTUFANMasal Terapisi: Muzaffer Gülsüm TÜRKELİ-Duygu Yönetimi ve Uygulama Programı- Çukurova Üniversite PDR Anabilim Dali öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr Mehmet BİLGİN  -Temel Drama Eğitimi Sertifikası- Atatürk üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma MerkeziÇocuklarda Bilişsel Davranışçı TerapiOyun TerapisiSınav Kaygısı


Diğer Eğitimler

1.              -Travma Sonrası Stres Bozukluklarına Başlangıç ve Psikolojik İlkyardım Eğitimi

2.             -Beden Dili ve İletişim eğitimi

3.             -Proje Yönetimi

4.             -Münazara Teknikleri

5.             -Nöropsikolojik Değerlendirme

6.             -Yakın İlişkiler, Sorunları ve Cinsellik

7.               -Etkili Sunum Teknikleri

8.             -Çocuklarda Uygulanan Yönlendirilmemiş Oyun Terapileri

9.             -Okullarda Çözüm odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma Uygulama eğitimi

10.           -Yönetim Sanatı,Kriz Yönetimi, Toplantı Yönetimi ve Zaman Yönetimi

Çalışma Alanlarım

Depresyon

Kaygı Bozuklukları (Panik Atak)

Karar Verme Güçlükleri

Takıntılar (Obsesif Kompulsif Bozukluk)

Boşanma

Vajinusmus

Evlilik ve Çift Terapisi

Ergenlik Dönemi Sorunları

Sınav Kaygısı

Sosyal Fobi

Fobiler

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Okul ve Başarı Problemleri

Yaşam Koçluğu

Kişilik Bozuklukları

Psikosomatik Rahatsızlıklar

Öfke ve Stres Yönetimi

Zeka Testi

Yas ve Kayıp Terapisi

Cinsel Terapi

Oyun Terapisi

Masal Terapisi

Hemen Arayın
Bize Ulaşın.
Bize mesaj gönderin.